produkty reseni podpora firma hledej homepage
 Prohlížení/Tisk
 stránek
 
Prohlížení stránek
Nastavení pro tisk
Nástroje naší tvorby

 Download prohlížečů
 » Mozilla 1.3
 » Netscape 7
 » Opera 7
 » Internet Explorer 6

 Oblíbené nástroje
 » Coextant Hyper.Net
 » Lotus Notes/Domino
 » Dreamweaver MX
 » Adobe Photoshop
 » Adobe Acrobat
 » Corel Draw
 » Brothercake
 » Shadowbox.js

 Ozvěte se nám
 » Webmasterovi
 » Kontakt
 
 

PRODUKTY A INFORMACE ZDARMA?

Řada softwarových společností poskytuje některé ze svých programů zcela nebo skoro zadarmo. Účelem bývá získat širokou uživatelskou základnu nebo strategickou pozici, z nichž se odvíjejí možnosti příjmů. Některé varianty zdarma fungují díky zobrazování reklam, nebo jsou jinak spojeny s šířením obsahu.

Odlišným zdrojem produktů zdarma jsou "uživatelské organizace", vyvíjející pro dobro svých členů. Takovou je především původní komunita akademického internetu, který se prosadil díky svému étosu otevřenosti a dostupnosti pro všechny. Dnes internetová komunita vyvíjí především specifikace RFC v IESG, jiným obdobným zdrojem široce otevřených standardů je W3C. Konkrétní produkty pro takové komunity vznikají dnes především z motivace udržení otevřenosti nejen standardů, ale i hlavních technologií, jako tzv. "open source". Kromě autorů a komunit tyto aktivity dotují různé grantové programy a sdružení výrobců, často opět ze strategických důvodů.

Zdarma jsou v současnosti především prohlížeče Microsoft Internet Explorer, Mozilla, Netscape, reklamní verze Opera, ale třeba i Adobe Acrobat Reader nebo Flash Player. Z operačních systémů jádro Linux nebo FreeBSD.

NAŠE NÁSTROJE

aneb čím byl tento websajt vytvořen. Kvalitní nástroje nejsou zdarma bohužel (naštěstí?) skoro nikdy, v řadě případů si však můžete stáhnout funkční demoverze na dobu 1-3 měsíců.

Pro návrh layoutu, kódování HTML a údržbu stránek je použit Macromedia Dreamweaver MX. Podobnou službu by vám pravděpodobně poskytl i Adobe Go Live nebo Microsoft Frontpage, z důvodů rozmanitých protokolových návazností vůči různým prostředím byl zvolen právě DW. Pro koho jsou editory třídy wisywig cenově nedostupné, musí se spokojit s prostými editory HTML.

Bitmapové obrázky jsou zpracovány v Adobe Photoshopu 6, je to král bitmapových editorů pro klasický tisk, ale umí i skvělé komprese GIF a JPEG pro web, zvládá též animace, roll-over efekty apod. Lacinější a poměrně mocnou alternativou je třeba Paint Shop Pro.

Vektorová grafika je zpracována v Corel Draw 8. Adobe Illustrator by byl asi vhodnější kombinací k Photoshopu, ale ta cena! Pokud máte peněz na pouze jeden grafický program, pak asi ještě stále nejlepší univerzální koupí je CorelDraw Suite; zahrnuje v sobě i bitmapový editor Photopaint, asi 1000 fontů v ATM i TT formátech pro klasický tisk, plus další píšťalky a bubínky.

Na roletovou nabídku v Javascriptu je použito parametrizované Brothercake Dropdown Menu - vývoj vlastního, korektně fungujícího ve všech hlavních prohlížečích, by byl mrháním času.

Shadowbox.js se zde příležitostně používá pro uživatelsky přívětivá vyskakovací okna nad stránku.

Adobe Acrobat 4 je nasazen výjimečně pro tvorbu souborů .PDF, pokud je informace vysloveně určená pro tisk na papír, nebo je důležité udržet její jasnou konzistenci a původ. Do budoucna možná v případě vhodném pro animaci použijeme i Macromedia Flash, bezúčelnému užití se ale vyhneme.

DOPORUČENÉ INTRANETOVÉ TECHNOLOGIE

Zatímco výše uvedené nástroje stačí pro vývoj a udržování malého websajtu s řádově desítkami stránek a malou frekvencí změn, v rozsáhlejších websajtech nebo intranetech nemohou vystačit.

Coextant Hyper.Net

Umožňuje, abyste vedli veškerou potřebnou papírovou i on-line webovou podobu svých informací zároveň, z jediného zdroje. Hyper.Net je cosi, k nutnosti čehož dospěje většina uživatelů a správců webů/intranetů až po bolestné zkušenosti s marným úsilím dostat a udržet na webu/intranetu aktuální vše, co má firma k dispozici ve svých jiných zdrojích, s pomocí běžně známých nástrojů pro tvorbu a správu webu. Přečtěte si o automatizaci obsahu, nebo o Hyper.Net u jeho výrobce.

Lotus Notes & Domino

Je další technologie, která může přinést mnoho užitku při nakládání s nestrukturovanými informacemi ve vaší firmě. Lotus Notes jako poštovní klient vás ušetří většiny potíží se samospustitelnými viry-červy, které se šíří po internetu jak mor mezi poštovními klienty, u nichž se při návrhu nebral příliš ohled na bezpečnost. Především však ve formátu .NSF jsou poštovní i jiná data textového druhu pod velmi dobrou a snadnou manuální i programovatelnou kontrolou. V bázích Domino je např. obsaženo know-how AxonNet a zákaznická data od roku 1995 až do současnosti. Tandem Notes/Domino nabízí i velmi dobrý mix funkcí pro desktopové a webové uživatele zároveň.

 Obsah © 2017 AXONNET, spol. s r.o.